Od května jsme zahájili vlastní výrobu okenních a dveřních sítí, které vyrábíme z hliníkových profilů  od renomovaného dovozce z Itálie a Španělska. Jsou dodávány v barvě bílé, hnědé, RAL 8003, několika imitacích dřeva a v eloxovaném hliníku.

Sítě jsou efektivní a často jedinou ochranou vašeho bytu především proti hmyzu, ale zabrání i nechtěnému setkání vás nebo vaší drahé polovičky se zvědavým hladovým hlodavcem nebo rychlou ještěrkou.
Rám sítě je vyroben buď z válcovaného hliníkového plechu, nebo z extrudovaného (litého) hliníku. Tento je o něco dražší, ale celkově pevnější (větší okna bez nutných příček), je možné ho doplnit těsnícím kartáčkem, větší přesahy vyrovnávají hodně zaoblené nebo šikmé hrany okenních rámů. Podle typu okna je nutné vybrat správný profil rámu sítě. Ten může být ve většině případů zhotoven individuálně a přímo na míru i v šikmém provedení.

Při výrobě sítí jsme se zaměřili pouze na vzhlednější spojení profilů vnitřními (neviditelnými) rohy. To umožňuje čisté spojení při všech barevných odstínech a imitacích dřeva. Hotovou síť je možno uchytit do okna několika způsoby. Nejpoužívanější způsob uchycení do plastových a euro oken je pomocí otočných kovových klipů různých výšek (bez vrtání), nebo pomocí plastových obrtlíků, šroubovaných zvenčí do rámů starších dřevěných oken.
Hliníkový profil je povrchově upraven komaxitováním
– nanesením práškové vypalovací barvy a následným vypálením v peci. Rám sítě  s rámem okna téměř splyne, či naopak může zvýraznit jeho obrys.
Síťovina je vyrobena z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které je velmi odolné a dobře snáší teplotní rozdíly. Námi je dodávána standardně v černé barvě (kontrastnější obraz oproti šedé při pohledu ven) a na okně je prakticky neviditelná.
Kromě běžné síťoviny je k dispozici i síťovina pro ALERGIKY, atestovaný výrobek (hustá jemná tkanina), a také síťovina odolná hlavně kočkám a jiným domácím mazlíčkům (je silnější, pogumovaná a tím pádem ovšem i hustší).

U každého profilu jsou v náhledu barevná provedení nabízená dodavatelem, skladem držíme větší část desénů u vybraných profilů. Ostatní je možno objednat. Za příplatek je možno profily lakovat v různých barvách RAL nebo zvolit po dohodě kašírování (polep fólií), do cca 20 dalších odstínů imitace (např. mahagon,sierra,nevada,sorento balsamiko…)

síť s límcem, do plastových a euro oken

P 31 x 12 L (válcovaný profil)

Síť s hliníkovým rámem 31 x 12 mm s límcem po celém obvodu.Montáž z interiéru pomocí otočných zarážek různých výšek, podle tloušťky rámu, nevyžaduje žádné vrtání.

 

P EXT 16 (extrudovaný profil)

Nejlepší typ sítě z pevného litého profilu 32 x 9 mm se širokým límcem po obvodu a drážkou pro těsnící kartáč.  Montáž na okno pomocí otočných zarážek.

 

 

 

P ISSO (extrudovaný profil)

Profil 31 x 9 mm stojí mezi oběma předešlými profily. Je z pevného profilu,
ale užší a bez kartáčku, ovšem v trochu odlišných odstínech imitací.


 

síť odsazená, pro okna s delší okapnicí

P 24 x 24 (extrudovaný profil)

Síť v pevném, od skla odsazeném rámu 24 x 24 mm vhodná zejména pro typy oken, kde běžným profilům brání okapnice. Rám je v barvě bílé, hnědé,dvou imitacích dřeva nebo v RAL. Montáž se provádí z interiéru pomocí otočných obrtlíků z kvalitního plastu.

síť plochá, pro ostatní otvory

P 25 x 10 (válcovaný profil)

Síť s plochým rámem 25 x 10 mm v barvě bílé, hnědé nebo imitace dřeva. Montáž se provádí pomocí otočných obrtlíků z kvalitního plastu v barvě hnědé nebo bílé.

dveřní sítě s panty

P 50 x 20 (válcovaný profil)

Klasické, často používané síťové dveře. Síťovina je totožná s ostatními sítěmi. Rám o rozměrech 52 x 18 mm je vyroben z válcovaného hliníku a je povrchově chráněn vypalovacím lakem.Rám je v rozích spojen vnitřními rohy. Dveře lze namontovat se samozavíracími nebo normálními panty, ochrannou lištou proti prokopnutí, příčkou a madly.
Montáž se provádí uchycením pantů pomocí vrutů k okennímu rámu.

P 50 x 20 E (extrudovaný profil)

Pevnější profil o rozměrech 52 x 19 mm. Pro tuto síť platí stejné možnosti jako pro předešlý typ, jen barevné provedení je omezené.P 50 x 20 LUX DE (extrudovaný profil)

Profil 53 x 20 mm se zaoblenou hranou a drážkou pro těsnící kartáček.  V tomto provedení není k dispozici žádná standardní imitace dřeva.
P 45 x 20 DEKOR (extrudovaný profil)

Užší pevný profil 45 x 20 mm s drážkou pro kartáček, vhodný pro posuvné provedení dveřní i okenní sítě, také v imitacích dřeva. 

posuvná síť dveřní a okenní

 

Podmínkou pro použití této sítě je aby vedle dveří, které otevíráte, bylo ještě druhé křídlo (nebo fix – pevný rám se sklem), nejlépe stejně široké.

Důvodů k použití posuvné sítě je hned několik. Nutná  je  tam, kde není možné použít dveřní síť s panty (nedostatek místa pro otevření), nebo pevné sítě v oknech (např. zalévání květin za oknem, možnost podávat věci z okna, komunikace…).
Především se velmi dobře uplatní při průchodu francouzkými dveřmi na terasu a zahradu. Nijak neomezuje prostor na terase pohybem křídla, nepřekáží, chodí velmi lehce,  je možné je snadno montovat buď na rám,  nebo na podlahu a strop. Nabízíme dva druhy konstrukce posuvné sítě.

První používá standardní dveřní profil P 45 x 20 DEKOR s kartáčkem a ten je doplněn horní, spodní a boční lištou, závěsnými kolečky.

Druhý typ je vyroben z tenkého, plochého extrudovaného profilu  50 x 10 mm s kartáčkem, který pojíždí spodními kolečky po tenké Z nebo L liště a obdobná lišta dveře fixuje i shora.

rolovací síť okenní a dveřní

Samonavíjecí síť je možno, v době kdy ji nepotřebujeme, vytáhnout do kazety na horní hraně okna. Síťovina je dodávána v černé barvě. Vodící lišty jsou standardně dodávány v barvě bílé, hnědé a imitaci. Horní kastlík pouze bílý a hnědý. V případě požadavku je možno dodat v barvě RAL. Ke dveřím je dodávána magnetická protilišta a kazeta je umístněna na boku dveří..