textilní rolety SunStop – novinka

Předokenní roleta SunStop je účinné venkovní zastínění s hliníkovou kazetou a speciální tkaninou SOLTIS, jejíž hlavní funkcí je zabezpečit optimální klima v místnosti.
Rolety SunStop zabrání proniknutí velké části slunečního záření do interiéru a díky tomu  zamezí jeho nepříjemnému přehřívání.
Umístění venkovních rolet je na okenním či dveřním rámu  z venkovní strany. Zadrží tak  tepelné záření a zároveň důmyslná perforace látky umožní průchod dennímu světlu  a také průhled ven.
Používání venkovní rolety SunStop je velmi jednoduché. Roleta se ovládá ručně, uchopením madélka a stažením do požadované pozice. Zde se spodní profil vsadí do pevných hliníkových háčků.
Ceny jsou velmi příznivé. V porovnání s jinými typy venkovního zastínění stojí opravdu málo –  maximální kvalita a účinnost za dostupnou cenu.

tkanina Soltis

Textilie Soltis je vyráběna speciálně pro účely venkovního zastínění, čemuž odpovídá technologie výroby. Základní osnova z polyesterového vlákna je po utkání fixována a rovnoměrně napínána speciální patentovanou technologií Precontraint, tak aby bylo dosaženo maximální tvarové stability v podélném i příčném směru. Poté je tkanina opatřena ochrannou vrstvou PVC pro maximální odolnost a životnost. Pozoruhodnou vlastností tkaniny Soltis je to, že díky cílené perforaci je částečně transparentní a umožňuje tak přirozený vizuální kontakt uživatelů s venkovním prostorem, zároveň však zadrží většinu slunečního tepelného záření. Základní rozdělení tkanin Soltis je na řadu 86 s menší hustotou tkaní a na hustěji tkanou řadu 92.

pro správný výběr typu a barvy materiálu slouží následující parametry:
  • TS – propustnost záření
  • RS – odraz záření
  • AS – absorpce záření
  • TV – propustnost viditelného světelného spektra

Obrázek

Hodnoty TS, RS a AS jsou vyjádřeny v % a jejich součet je vždy 100%. Hodnota TV je rovněž vyjádřena v % a udává podíl venkovního světla, které materiál propustí do místnosti.

Zobrazit detail

barevné provedení konstrukce

konstrukce rolet SunStop se vyrábí ve dvou základních variantách:

  1. bílé provedení (kazeta, spodní profil, fixační háčky i všechny viditelné plastové díly v bílé barvě)
  2. šedo-eloxované provedení (kazeta a spodní profil elox, fixační háčky a všechny viditelné plastové díly v šedé barvě)

Obrázek barevného provedeníObrázek barevného provedení

Na přání je možné lakovat kazetu, spodní profil a fixační háčky do libovolné barvy RAL, plastové díly jsou vždy možné jen v bílé či šedé barvě.

Čelo kazety

Pro dokonalé vzhledové sladění krycí kazety s celkovým designem rolety je možné pomocí speciální fixační pásky opatřit čelní stranu rolety stejnou tkaninou Soltis, která tvoří stínící plochu. Na fotografiích můžete porovnat provedení kazety bez tkaniny a s tkaninou.

Obrázek čela kazetyObrázek čela kazety

Barevné provedení tkaniny

Speciální protitepelná tkanina Soltis se dodává ve dvou hustotách tkaní: více perforovaná řada Soltis 86 a hustěji tkaná řada Soltis 92. Celkem můžete vybírat z široké nabídky 20 barevných provedení, díky tomu můžete přesně přizpůsobit Vaše rolety SunStop Vašemu vkusu a potřebám.

Barevné provedení tkaniny Barevné provedení tkaniny